LifeCs
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
LifeCs


 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 4 subiecte frumoase(nextpleae se destrama+alte 3)

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
haRd
Administrators
Administrators
haRd


Numarul mesajelor : 10722
Puncte : 11500
Data de inscriere : 24/06/2009
Varsta : 27
Localizare : Tg-Jiu

4 subiecte frumoase(nextpleae se destrama+alte 3) Empty
MesajSubiect: 4 subiecte frumoase(nextpleae se destrama+alte 3)   4 subiecte frumoase(nextpleae se destrama+alte 3) EmptyVin Dec 04, 2009 4:28 am

1 NextPlease eliminata din Esl 2 ani
Code:
neXt!Please este eliminata din competitiile ESL.
Miercuri seara am urmarit cele doua semifinale din EBL in care maniaX.eSports castiga in fata celor de la IGG, iar Home Dominant pierde in fata celor de neXtPlease Gaming.
In ziua urmatoare in atentia noastra a intrat o veste proasta. Am fost anuntati ca Aequitas-ul a detectat in timpul jocului din semifinala, wallhack la unul dintre jucatorii neXtPlease Gaming.
Jucatorul neXt`de ce a primit 12 puncte de penalizare si a fost blocat timp de 2 ani pentru toate competitiile ESL. neXtPlease Gaming a fost exclusa imediat din Balkan League, ceea ce inseamna ca Home Dominant va juca finala impotriva celor de la maniaX.eSports pe data de 8 decembrie.

Echipa I Got Game va fi premiata cu medalii de bronz la acest concurs, iar neXtPlease Gaming va fi elimitata din toate competitiile ESL, inclusiv Intel Extreme Masters Season IV.



2 De cE prins codat(Declaratia)

Code:
Nu stiu exact cum sa incep. N-am cum sa descriu acum ce sentimente ma incearca.

In primul rand, asta a fost cel mai prostesc gest pe care l-am facut in toata cariera mea de pro-gamer, gest pentru care am pierdut in 10 minute ceea ce am construit in multi ani de truda.

Referitor la meciul vs. bulgarii de la HD pot spune ca dupa prima harta jucata cu ei aveam deja nervii intinsi la maxim. V-as invita pe toti sa urmariti cu mare atentie demourile POV ale lor din meciurile din grupe si semifinala, unde parerea mea este ca se vede evident ca au folosit cheaturi gen wallhack (asta se poate vedea foarte simplu, pentru ca e evident de ce ieseau tragand, cu tinta deja pusa, in situatii imposibile). De asemenea, se vedea cand vroiau sa ne lase sa le luam runde, pierzand prosteste (deliberat).

In concluzie, personal stiu ca nu pot avea circumstante atenuante pentru ce am facut, dar repet - am facut-o la nervi, am gandit egoist si acum platesc pentru asta. Subliniez (si nu e ceva ce-mi impune nimeni) ca ce am facut are strict legatura cu o decizie luata de mine personal, colegii mei n-au stiut nici o secunda ca am activat pentru un minut un cheat, ei nefiind in cunostinta de cauza, deci vina mi-o asum in totalitate eu.

Legat de viitorul meu ca jucator - nu cred ca voi mai juca Counter Strike avand in vedere excluderea mea din competitiile organizate de ESL.

Imi cer scuze oamenilor din spatele neXtPlease (Mihai si Daniel) pentru ca i-am dezamagit si vreau sa le multumesc pentru ca tot ceea ce au facut pentru noi si pentru ca au avut incredere in echipa de CS. Sper totusi sa continue cu SeDaN, ENER, SZR si snapple pentru ca ei nu au nici o vina.

Imi pare rau ca mi-am incheiat cariera in felul asta, imi cer scuze fata de colegii mei din echipa, imi cer scuze fata de fanii nostri si cer scuze organizatiei din care am facut parte pentru prejudiciul de imagine pe care l-am adus. Regret ca nu Am trait momente pe care oricine ar vrea sa le traiasca alaturi de voi toti, asta fiind alt motiv pentru care IMI PARE RAU !



3 NextPlease se retrage din CS



Code:
SeDaN, ENER, SZR si Snapple au iesit ieri seara din neXtPlease! Gaming.

Decizia a fost una comuna si unanima, neXtPlease! Gaming neputand continua colaborarea cu Liviu "de ce" Munteanu in conditiile scandalului iscat acum trei zile, cand acesta a fost exclus pentru 2 (doi) ani din toate competitiile organizate de Electronic Sports League in urma folosirii de cheaturi in semifinala ESL - Balkan League impotriva bulgarilor de la HD. Mail mult, echipa a fost exclusa din aceasta competitie cat si din ESL - Extreme Masters.

Nu stim sub ce tag vor activa cei cinci, care vor pastra formula actuala pentru a putea juca in continuare intr-o competitie locala in care sunt inscrisi, insa cert este ca incepand cu acest moment ei nu mai reprezinta neXtPlease! Gaming.



4 Interviu PeRRy cu de ce
http://www.gamextv.ro/video-echipa-de-c ... _3080.html


LA:ENER:Vom activa sub numele Eq adica Earthquake , e echipa mai veche de counter-strike a noastra dar am renuntat la ea dupa ce am intrat la neXtPlease!.Cu o parere de rau si o un gust amar am incheiat colaborarea cu cei din organizatie.Pentru mine nu ati fost doar niste "Manageri" , ci si niste prieteni adevarati cu care imparteam toate probleme in doua.Se pare ca dupa acest incident nefericit nu sa mai putut continua sub numele neXt!CS si a trebuit sa renuntam , cu parere de rau va zic inca o data ca daca ar fii existat vreo solutie sa ramanem la ei cu de ce in echipa sigur ne zbateam sa facem tot posibilul.Daca aveti prieteni si stiti ce inseamna prietenie o sa va dati seama cu totii de ce am ales asta si nu cum zic unii "LASA-TE BA de ce DE CS VARZARE".Cum am zis si in interviu, in echipa asta adica ENER,SeDaN,SZR, SNAPPLE , nu se rezuma totul la counter-strike.Doresc mult succes organizatiei neXtPlease! Gaming in continuare la ce decizii vor lua si le urez bafta.papa
Sus In jos
http://Cs-Lords.forumz.ro
DeViL.
Member LifeCS
Member LifeCS



Numarul mesajelor : 50
Puncte : 80
Data de inscriere : 04/12/2009

4 subiecte frumoase(nextpleae se destrama+alte 3) Empty
MesajSubiect: Re: 4 subiecte frumoase(nextpleae se destrama+alte 3)   4 subiecte frumoase(nextpleae se destrama+alte 3) EmptyDum Dec 06, 2009 2:00 am

tare gj
Sus In jos
 
4 subiecte frumoase(nextpleae se destrama+alte 3)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
LifeCs :: LifeCs - Counter-Strike 1.6 :: Diverse-
Mergi direct la: